...
Frelsesarmeen mottar stadig fine gaver. Foto: Ann Hege Skogly, Frelsesarmeen

Fretex fikk luksusklokker

Fretex-ansatte på Lillehammer sperret øynene opp da de fant en verdifull Rolex-klokke og en Breitling sammen med brukte klær.

Publisert 27.06.2012 kl 06:57 Oppdatert 27.06.2012 kl 09:54

Tips en venn på e-post:

De ansatte tvilte på at klokkene kunne være ekte, men tre forskjellige urmakere i Lillehammer og Oslo kunne konstatere at det var snakk om giverglede av dimensjoner, skriver Gudbrandsdølen Dagningen.

Ifølge daglig leder ved Bjerke Urmaker på Karl Johan i Oslo, Alexander Bjerke Opsahl, er de to klokkene verdt over 60.000 kroner.

Giveren er ukjent, men klokkene er sjekket opp mot politiets tyveriregister og finnes ikke der. Klokkene ligger nå trygt plassert hos politiet enn så lenge.

– Vi har ennå ikke bestemt oss for hvordan de skal selges, men det kan nok tenkes at det blir auksjon, sier butikksjef Hege Hole ved Fretex i Lillehammer til avisen. (ANB-NTB)

På forsiden nå


...

Bamse til besvær og begjær

Nyhet Denne bjørnen ble fotografert ved Lend seint mandag kveld. Er det Sørenget-bamsen som har forflyttet seg eller et nytt individ? Tirsdag morgen ble det observert bjørn på Otterøya. Les mer

...

– Trygt å drikke vannet

Nyhet Nærøy og Vikna Fellesvassverks abonnenter har merket uvanlig lukt og smak på vannet de siste dagene. – Det er ingen fare, vannet er helt trygt å drikke, forsikrer daglig leder Willi Jörg Mentzen.Les mer

...

Duality stiller religion til veggs

Bandwagon Duality har ikke mye til overs for religion. Med musikken og deltakelse i Bandwagon, ønsker de å ta et oppgjør med mennesket som art. Les mer

Tips oss

Telefon 74 21 21 00
SMS/MMS: Send NATIPS (din melding) til 2005
E-post: redaksjon@namdalsavisa.no
Tipsskjema
Ansatte

Kontakt oss

Sentralbord: 74 21 21 00
Postadresse: Namdalsavisa
Postboks 100, 7801 Namsos
Besøksadresse: Søren R. Thornæs veg 10
Fax redaksjon: 74 21 21 20

Annonser

E-post: annonse@namdalsavisa.no
Salgssjef: Ola Hindberg

Redaksjonen

Sjefredaktør og
adm. dir.:
Kim Riseth

Opphavsrett

Copyright: Namdalsavisa. Bruk av publisert innhold er ikke tillatt uten avtale.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.