...
Sigrid Giskegjerde Schjetnes mobiltelefon, sko og sokker ble funnet innenfor gjerdet til Østensjø Kanvas-barnehage i Dalbakkveien 75. Foto: Runar Nørstad/ANB/Politiet/Privat

Nabo meldte fra om bil

Oslo (ANB-NTB): Natt til søndag hørte Øystein Kandal først et kvinneskrik, deretter en bil med lysene på.

Publisert 08.08.2012 kl 20:17 Oppdatert 08.08.2012 kl 20:50

Tips en venn på e-post:

Observasjonene ble gjort da han sto på balkongen sin i Låveveien på Østensjø.

Allerede søndag kveld meldte han inn denne observasjonen til politiet da han hørte om at 16 år gamle Sigrid Schjetne var meldt savnet i nabolaget. Etter at han fortalte om episoden i Dagbladet onsdag, ble han på nytt avhørt av politiet samme dag.

Politiet har etterlyst føreren av en bil som ble observert med lysene på i Dalbakkveien rundt et kvarter over midnatt natt til søndag, altså samtidig som Sigrid forsvant.

Fra sin veranda har Kandal utsikt rett ned til Dalbakkveien og barnehagen som ligger bak veien der han observerte bilen. Det var i denne barnehagen at Sigrid Schjetnes mobil ble funnet like etter at hun forsvant.

– Jeg satt ute på balkongen i to omganger denne kvelden, mellom fem på tolv og fem på halv ett. Jeg observerte en bil to ganger, sier Kandal til NTB. Han sier at den ene av observasjonene av denne bilen var kort etter at han hørte et skrik.

Ifølge Kandal var skriket høyt og varte bare i en kort periode.

På bakgrunn av det han vet nå, sier han at han har tenkt mye på skriket.

– Jeg kan fremdeles høre det skriket for meg, sier han.

Kandal mener han hørte skriket omkring et kvarter over midnatt. Han hadde like før hørt ungdommer i området og gikk derfor ikke ut for å se hva som skjedde.

– Jeg trodde det hadde noe med de ungdommene å gjøre. Nå i ettertid tenker jeg selvfølgelig annerledes på det, sier han.

Ifølge Kandal så han også en annen bil i området. Han har fortalt politiet om begge bilene.

– Det er i ettertid jeg har tenkt at det var en kobling her. Jeg meldte fra søndag kveld, sier han.

Grunnen til at han ventet til kvelden søndag med å melde fra, er at han først da forsto at noe var skjedd, sier han.

– Jeg kjørte foreldrene mine først til Sverige og var senere på Tusenfryd med kjæresten min. Da jeg kom hjem var politiet fortsatt her, og da forsto jeg at noe hadde skjedd, forklarer han.

Han håper politiet finner ut av hvem det var som kjørte bilen.

– Det er forferdelig at noe sånt har skjedd her i nabolaget, sier han.

Siste kjente tegn fra 16-åringen er tekstmeldingen «Chiller'n hjemme», sendt med hennes mobil et kvarter over midnatt. Politiet mener at det var Sigrid Giskegjerde Schjetne selv som skrev denne meldingen, men kan ikke være helt sikre. (ANB-NTB)

På forsiden nå


...

Bamse til besvær og begjær

Nyhet Denne bjørnen ble fotografert ved Lend seint mandag kveld. Er det Sørenget-bamsen som har forflyttet seg eller et nytt individ? Tirsdag morgen ble det observert bjørn på Otterøya. Les mer

...

Med blålys til dampsaga

Nyhet Det ulte godt i sirener i Namsos i formiddag. Heldigvis var det kun øvelse. Les mer

...

Fortsatt traumeteam

Nyhet Begge sykehusene i Nord-Trøndelag skal fortsatt være akuttsykehus med traumeteam.Les mer

...

Taper omsetning

Næring i Namdalen Busslaster med kunder har avbestilt sitt opphold. Daglig leder Anne Grete T. Eriksen ved Kysthotellet Rørvik AS liker ikke oppholdet av drift i Sør-Gjæslingan.Les mer

Tips oss

Telefon 74 21 21 00
SMS/MMS: Send NATIPS (din melding) til 2005
E-post: redaksjon@namdalsavisa.no
Tipsskjema
Ansatte

Kontakt oss

Sentralbord: 74 21 21 00
Postadresse: Namdalsavisa
Postboks 100, 7801 Namsos
Besøksadresse: Søren R. Thornæs veg 10
Fax redaksjon: 74 21 21 20

Annonser

E-post: annonse@namdalsavisa.no
Salgssjef: Ola Hindberg

Redaksjonen

Sjefredaktør og
adm. dir.:
Kim Riseth

Opphavsrett

Copyright: Namdalsavisa. Bruk av publisert innhold er ikke tillatt uten avtale.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.