Færre hunngauper skal felles

Antall hunngauper som kan felles under årets kvotejakt i Midt-Norge i vinter, skal reduseres fra 25 til 20.

Nytt om namdalinger

Nyfødte i februar

Nygifte i 2009

Søk i skattelistene
 
Søk på navn og/eller sted
Eksempel: Ola Nordmann Oslo
Se topplister i ditt postnr.
Eksempel: 2815
 
Se topplister i Kommuner
Flatanger  Fosnes  Grong  Høylandet  Leka  Lierne  Namdalseid  Namsos  Namsskogan  Nærøy  Overhalla  Røyrvik  Vikna 

Hus og heim

Med blikk for DETALJER

Bygg Bo I snart to år har Petter Renbjør arbeidet med å pusse opp boligen i Carl Gulbransons gate i Namsos. Arbeidet er langt fra preget av tilfeldige løsninger.Les mer

Publisert 09.02.2009 kl 20:58 Oppdatert 09.02.2009 kl 21:13

Tips en venn på e-post:

Foto: Synnøve Himo Vold

NAMSOS: Det har Miljøverndepartementet bestemt. Dermed er rovviltnemndas avgjørelse opphevet. Totalkvoten på 37 er imidlertid ikke endret. Det samme gjelder reservekvoten på inntil sju dyr, av dem to hunndyr.

Det ligger ellers i departementets vedtak at dyr som er felt til nå, må komme til fradrag i kvotene.

Det har kommet en rekke klager på kvoten som den regionale rovviltnemnda fastsatte. Etter å ha foretatt ei vurdering, kom departementet med sitt vedtak om å sette viltnemndas avgjørelse til side før helga.

Bare noen timer etter fattet rovviltnemnda et nytt vedtak i tråd med departementets føring. Det innebærer at hunndyrkvoten er redusert med to i Nord-Trøndelag og tre i Sør-Trøndelag.

Årets gaupejakt pågår i februar og mars, og det er blitt mange fellinger allerede som følge av god sporsnø og gunstig jaktvær.

I Nord-Trøndelag var det fram til mandag felt 15 dyr. Det betyr at det gjenstår ti av den tildelte kvoten for fylket.

Sender sine ansatte til Syden

Jobb Etter en iskald januar tiner MBA Entreprenører i Mo i Rana opp sine ansatte med gratis tur til Gran Canaria. Les mer

«Han får ikke reise til Namsos»

Nyhet Mannen som tok eks-kjæresten til gissel på Bangsund i fjor høst er løslatt - etter nesten fire måneder i varetekt. Les mer

Må få rett til studiekompetanse

Jobb Elever som tar yrkesfaglig utdanning må få rett til å sikre seg generell studiekompetanse etter å ha tatt fagbrevet. Les mer

Tips oss

Telefon 74 21 21 00
SMS/MMS: Send NATIPS (din melding) til 2005
E-post: redaksjon@namdalsavisa.no
Tipsskjema
Ansatte

Kontakt oss

Sentralbord: 74 21 21 00
Postadresse: Namdalsavisa
Postboks 100, 7801 Namsos
Besøksadresse: Søren R. Thornæs veg 10
Fax redaksjon: 74 21 21 20

Annonser

E-post: annonse@namdalsavisa.no
Salgssjef: Ola Hindberg
Web-annonser: Hilde Berntsen

Redaksjonen

Ansvarlig redaktør: Svein H. Karlsen
Nyhetsredaktør: Lars Mørkved
Nettansvarlig: Lars Øvereng

Opphavsrett

Copyright: Namdalsavisa. Bruk av publisert innhold er ikke tillatt uten avtale.

Redaktøransvar