...
SIKTER MOT TOPPEN: Silje Merethe Brøndbo ønsker å bli så god som mulig i skyting. Ungjenta fra Høylandet skjøt 246 poeng i helgas stevne på hjemmebane. Foto: Johannes Børstad

Sikter mot toppen

Silje Merethe Brøndbo ønsker å gå i søskenbarnet Kari Sofie Brøndbo Fiskum sine fotspor. Hun vil bli best på skytterbanen.

Søk i skattelistene
 
Søk på navn og/eller sted
Eksempel: Ola Nordmann Oslo
Se topplister i ditt postnr.
Eksempel: 2815
 
Se topplister i Kommuner
Flatanger  Fosnes  Grong  Høylandet  Leka  Lierne  Namdalseid  Namsos  Namsskogan  Nærøy  Overhalla  Røyrvik  Vikna 
...
JOHANNES BØRSTAD 74 21 21 00 sport@namdalsavisa.no
Publisert 13.12.2009 kl 21:55 Oppdatert 13.12.2009 kl 21:55

Tips en venn på e-post:

HØYLANDET: Silje Merethe Brøndbo fra Høylandet, har gjort det stort på skytterbanen i det siste. Hun har vokst opp i en skytterglad familie, og er søskenbarn med tidligere skytterprinsesse, Kari Sofie Brøndbo Fiskum.

Da er det ikke rart Silje gjør det bra i skyting. I skytterstevnet på Høylandet i helga kom hun på andreplass i 4. klasse med 246 poeng. Det er hun fornøyd med.

- For meg er det noe av det beste jeg kan prestere. Jeg har vært rundt den samme poengsummen de siste gangene, så for meg er dette veldig bra. Dette er jeg fornøyd med, sier hun.

Hun endte sammenlagt på en tredjeplass i stevnet.

Skytterlinje i Grong

For noen år tilbake var hun meget delaktig i at skyting ble valgfag for idrett på Grong videregående skole.

- Da jeg var ferdig med grunnskolen på Høylandet, var jeg usikker på hva jeg ville gjøre videre. Jeg ville fortsette med skyting, men siden Meråker var den nærmeste skytterskolen jeg kunne gå på, var det lite aktuelt. I stedet tok skytterlaget på Høylandet tak i ønsket mitt, og vi fikk ordnet så skyting ble et valgfag for idrett på Grong videregående skole. Da var valget enkelt. Jeg hadde nok ikke vært på det nivået som jeg er i dag, hadde jeg måtte gått noe annet enn skytterlinja, sier Silje.

Nå går Silje sitt siste år på videregående, og hun innrømmer at det er vanskelig å prioritere skyting foran skole.

- Nå som jeg går mitt siste år i Grong, må jeg nok prioritere skolen foran skyting. Skytinga kan jeg alltids ta opp igjen, men skole er det viktigste akkurat nå, sier hun.

Men hvis hun må prioritere mellom russetid og skyting, blir valget enkelt.

- Da prioriterer jeg skytinga, helt klart, sier Silje med et smil.

Trener så mye hun føler for

Selv om skolen prioriteres for øyeblikket, er skytingen fortsatt veldig viktig for henne.

- Jeg trener fortsatt mye, for målet mitt er å bli så god som mulig. Alt handler om hvor mye jeg er villig til å satse, sier Brøndbo.

Som trener, har Silje selveste skytterprinsessen, Kari Sofie Brøndbo Fiskum. Silje er veldig fornøyd med at det er Kari som trener henne.

- Jeg har vært utrolig heldig som har Kari som trener. Det er en person jeg stoler veldig på, og hun er jo en utrolig dyktig skytter selv. Det er ingen tvil om at hun vet hva hun driver med, sier hun.

Sikter mot landskytterstevne

Silje går med drømmen om å selv kunne bli skytterprinsesse under landsskytterstevnet, men noen store forventninger har hun ikke satt seg.

- Landsskytterstevnet er målet hvert år, men jeg setter ikke noen forventinger til meg selv. Det er bedre å dra dit og gjøre mitt beste, enn å dra dit med store forventinger til meg selv, og dra hjem skuffet, sier Brøndbo.

Silje vil også skryte av skytterlaget på Høylandet, som gjør en god jobb for rekrutteringen til sporten.

- Vi er veldig mange som er med på skyting på Høylandet, og det er veldig morsomt å se. Spesielt artig er det jo, siden vi kommer fra en så liten plass som Høylandet, avslutter Silje med et smil.

Stevnet på Høylandet ble vunnet av Ole J. Brembu fra arrangørlaget. Han skjøt 248 poeng.

Resultatene fra helgas stevne vitner om godt nivå. Flere skyttere skjøt fullt hus - Kristin Eidem, Grong og Sandra Y. Johnsen, Vemundvik i eldre rekrutt, Kjersti Grongstad, Høylandet i junior, Lorents I. Sklet, Grong i V73, Roy A. Hestø, Vemundvik i klasse 1, Knut Arne Valø, Vikna i klasse 2 og Jo Peder Svarlien, Ranum i V55.

...
Nasjonal Timesannonsering - Klikk her!

Tips oss

Telefon 74 21 21 00
SMS/MMS: Send NATIPS (din melding) til 2005
E-post: redaksjon@namdalsavisa.no
Tipsskjema
Ansatte

Kontakt oss

Sentralbord: 74 21 21 00
Postadresse: Namdalsavisa
Postboks 100, 7801 Namsos
Besøksadresse: Søren R. Thornæs veg 10
Fax redaksjon: 74 21 21 20

Annonser

E-post: annonse@namdalsavisa.no
Salgssjef: Ola Hindberg
Web-annonser: Hilde Berntsen

Redaksjonen

Konst. sjefredaktør: Lars Mørkved
Nettansvarlig: Lars Øvereng

Opphavsrett

Copyright: Namdalsavisa. Bruk av publisert innhold er ikke tillatt uten avtale.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.