...
Rune Bolseth vender snuten hjemover. Foto: Dagfinn Limoseth, Digitalsport

Bolseth reiser hjem

Rune Bolseth gir seg i Hønefoss etter sesongen.

Publisert 17.07.2012 kl 15:23 Oppdatert 17.07.2012 kl 16:00

Tips en venn på e-post:

Rune Bolseth er klar for Sogndal fra nyttår. Det melder både Hønefoss og Sogndal på sine nettsider.

Bolseth har vært en viktig del av HBK-laget som tok steget opp i eliteserien etter å ha blitt seriemester i 1. divisjon i fjor.

Mot Molde scoret han blant annet et fantastisk mål som ble kåret til rundens flotteste.

– Rune, som er på utgående kontrakt med HBK, ønsker å vende nesen hjemover med familien. Dialogen mellom oss har vært åpen og ryddig, sier HBK-trener Leif Gunnar Smerud.

– Vi ønsket ikke å forlenge avtalen på nåværende tidspunkt, og Rune fikk et tilbud fra Sogndal som han ønsker å takke ja til, sier Smerud.

Bolseth debuterte i 1. divisjon mot nettopp Hønefoss i 1999, og han rakk 359 kamper før han dro til Hønefoss i 2009.

(ANB)

Mål, Hønefoss - Molde 1-1
Bolseth, (44)
Mål, Hønefoss - Aalesund 1-0
Bolseth, (6)

Omtalte lag og spillere



500 - Internal server error

Error message:
Transformation ended in error for request URI: /componada/component/show-esi/normal/football/magic/www.namdalsavisa.no/75/6152470/2012-07-17T16:00:49Z when using style sheet component_xhtml2html.xsl. Masked exception is:
Problem transforming sheet: jar:file:/var/jetty/componada/jetty-0.0.0.0-9002-componada-webapp.war-_componada-webapp-any-/webapp/WEB-INF/lib/componada-xslt-2.9.jar!/xslt/component_xhtml2html.xsl

root cause:
Error reported by XML parser processing null: Scanner State 24 not Recognized 

På forsiden nå


...

Opplevelsessenter blir mindre

Nyhet Rock City har startet planlegginga av hvordan Opplevelsessenteret kan krympes for å kunne realisere ei konsolidering med Museet Midt. Les mer

...

Har beskyttet «Lyden av trivsel»

Kultur Norsk underholdningsmedisinsk institutt (Numi) har sikret seg rettighetene til navnet «Lyden av trivsel».Les mer

...

Namsosinger i narkorus laget kvalm

Nyhet To namsosinger ble innbrakt etter å ha forulempet folk på Amfisenteret i Steinkjer. Begge var i narkorus. Les mer

...

Godt bevoktet skole

Nyhet Det er stor stas for barnehageungene og elevene ved Harran oppvekstsenter å ha Forsvaret som nærmeste nabo denne uka, selv om enkelte var litt skeptiske til å begynne med. Les mer

Tips oss

Telefon 74 21 21 00
SMS/MMS: Send NATIPS (din melding) til 2005
E-post: redaksjon@namdalsavisa.no
Tipsskjema
Ansatte

Kontakt oss

Sentralbord: 74 21 21 00
Postadresse: Namdalsavisa
Postboks 100, 7801 Namsos
Besøksadresse: Søren R. Thornæs veg 10
Fax redaksjon: 74 21 21 20

Annonser

E-post: annonse@namdalsavisa.no
Salgssjef: Ola Hindberg

Redaksjonen

Sjefredaktør og
adm. dir.:
Kim Riseth

Opphavsrett

Copyright: Namdalsavisa. Bruk av publisert innhold er ikke tillatt uten avtale.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.