...
Yaras konsernsjef Jørgen Ole Haslestad. Foto: Yara International/ANB/Arkiv

Nye «uakseptable utbetalinger»

Oslo (ANB-NTB): Gjødselgiganten Yara har avdekket «uakseptable utbetalinger» fra et deleid selskap i Sveits etter gransking av mulig korrupsjon. Økokrim er varslet om saken.

Publisert 23.03.2012 kl 07:39 Oppdatert 23.03.2012 kl 08:10

Tips en venn på e-post:


...

Ikke gjør disse tabbene

Næringsliv Å bli Facebook-venn med sjefen kan få konsekvenser for din karriere. Les mer


...

– Genial oppfinnelse

Næringsliv Oppfinnelsen ser ut som et leketøy som hører hjemme i en sandkasse. Hva er dette for noe? Les mer


...

Mange tar tidligpensjon

Næringsliv Titusener benytter seg av muligheten til å ta ut tidligpensjon. Det bør ikke komme overraskende, mener LO. Les mer


...

Overtid for 9 av 10

Næringsliv 9 av 10 nordmenn jobber overtid, og pliktfølelse er den viktigste årsaken til at de tar overtid. Les mer



– Dette skal vi komme til bunns i. Jeg aksepterer ikke slike regelbrudd, sier konsernsjef Jørgen Ole Haslestad i Yara International. Han er fornøyd med at selskapet selv startet en ekstern gransking for et år siden, men synes funnet som nå er kjent er nedslående.

– Jeg er naturligvis både opprørt og skuffet over at vi har oppdaget nye hendelser.

Det er foreløpig ikke klart når utbetalingene fra det sveitsiske selskapet har skjedd.

– Det er det granskerne nå skal prøve å få klarhet i. Samtidig er det god skikk å varsle markedet når vi oppdager slike ting, og så får granskerne og Økokrim jobbe videre med saken, sier informasjonsdirektør Esben Tuman i Yara til NTB.

  • Les også:

Da Yara startet granskingen i april i fjor, varslet de også Økokrim om mulige straffbare forhold knyttet til en eierandel i Libyan Norwegian Fertilizer Company (Lifeco). I mai ble granskernes mandat utvidet til å inkludere blant annet India.

Advokat Jan Fougner leder granskingen. Yara sier de nå samarbeider tett med Økokrim for å få fram «alle relevante opplysninger». De nye funnene er gjort i dokumenter Økokrim har gjort tilgjengelig. Yara sier hovedfunnene vil bli offentliggjort når granskingsrapporten er klar. Tuman kan ikke si noe konkret om når dette vil skje. (ANB-NTB)

Til Grasrotandelen

Stilling ledig

De nyeste annonsene

Annonsen utløper

Annonsere? Bestill annonse her

JOBBRÅDGIVNING



Sjekk våre guider


Tips oss

Telefon 74 21 21 00
SMS/MMS: Send NATIPS (din melding) til 2005
E-post: redaksjon@namdalsavisa.no
Tipsskjema
Ansatte

Kontakt oss

Sentralbord: 74 21 21 00
Postadresse: Namdalsavisa
Postboks 100, 7801 Namsos
Besøksadresse: Søren R. Thornæs veg 10
Fax redaksjon: 74 21 21 20

Annonser

E-post: annonse@namdalsavisa.no
Salgssjef: Ola Hindberg

Redaksjonen

Sjefredaktør og
adm. dir.:
Kim Riseth

Opphavsrett

Copyright: Namdalsavisa. Bruk av publisert innhold er ikke tillatt uten avtale.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.