Dette er Arbeiderpartiets kandidater til fylkestingsvalget 2019

Lørdag 1. desember holdt Trøndelag Arbeiderparti nominasjonsmøte på Quality Airport hotell på Stjørdal. De valgte Tore O. Sandvik som fylkesordførerkandidat og varaordførerkandidat May Britt Lagesen. Her er den fullstendige lista:

TAR GJENVALG: Fylkesordfører Tore O. Sandvik har sagt ja til å stille som Aps førstekandidat ved fylkestingsvalget neste år.  Foto: Bjørn Tore Ness

NAMDALSAVISA

1 Tore O. Sandvik, f. 1969, Trondheim 

2 May Britt Lagesen, f. 1971, Steinkjer 

3 Terje Sørvik, f. 1967, Nærøysund

4 Hanne Moe Bjørnbet, f. 1981, Trondheim 

5 Per Olav Skurdal Hopsø, f. 1985, Melhus 

6 Gunn Elin Høgli, f. 1964, Trondheim 

7 Kristian Torve, f. 1993, Oppdal 

8 Ina Helen Kollerud Pedersen, f. 1981, Levanger

9 Vebjørn Gorseth, f. 1994, AUF/Steinkjer 

10 Ellen Haugen Bergsrønning, f. 1988, Orkland

11 Knut Ring, f. 1961, Ørland 

12 Bente Estil, f. 1970, Lierne 

13 Pål Sture Nilsen, f. 1973, Trondheim 

14 Marit Bjerkås, f. 1985, Rennebu 

15 Bjørn Iversen, f. 1953, Verdal 

16 Ann-Inger Leirtrø, f. 1959, Stjørdal 

17 Stig Klomsten, f. 1967, Trondheim

18 Kristin Strandheim, f. 1994, Malvik 

19 Gaute Børstad Skjervø, f. 1995, Levanger

20 Liv Hanne Tønset, f. 1957, Røros

21 Ståle Vaag, f. 1967, Heim

22 Hanne Torve, f. 1996, AUF/Oppdal

23 Ismail Salad Elmi, f. 1959, Trondheim 

24 Fatima Almanea, f. 1995, Verdal

25 Rune Hallstrøm, f. 1950, Steinkjer

26 Kristin Reppe Storø, f. 1962, Frøya

27 Jan Inge Kaspersen, f. 1980, Stjørdal

28 Linda Renate Linmo, f. 1984, Grong

29 Lars Johan Strand Vitsø, f. 1992, Hitra

30 Heidi I. Klokkervold, f. 1960, Trondheim

31 Ove Sem, f. 1957, Skaun

32 Bente Kristin Årbogen Andersen, f. 1960, Trondheim 

33 Hans Vintervold, f.1955, Røros

34 Tone Våg, f. 1958, Snåsa

35 Bjørnar Johansen, f. 1956, Frøya

36 Signe Seem, f. 1978, Frosta 

37 Arnfinn Brechan, f. 1945, Trondheim

38 Camilla Hansen Skjelstad, f. 1984, Indre Fosen

39 Bjørn Helmersen, f. 1969, Namsos

40 Ragnhild Kvalø, f. 1952, Steinkjer

41 Severin Årmo, f. 1999, Høylandet 

42 Karin Enodd, f. 1947, Trondheim

43 Amund Hellesø, f. 1976 Nærøysund 

44 Ingrid J. Aune, f. 1985, Malvik 

45 Signar Tormod Berger, f. 1958, Inderøy 

46 Renate Eikrem, f. 1975, Stjørdal 

47 Svein Hovin, f. 1971, Melhus 

48 Emilie Græsli, f. 2000, AUF/Tydal 

49 Joar Atle Håve, 1966, Stjørdal 

50 Monica Holmen, f. 1972, Hitra 

51 Hartly Petter Thun, f. 1950, Åfjord 

52 Sylvia Elverum, f. 1984, Indre Fosen 

53 Audun Lønmo Knudsrød, f. 1986, Trondheim 

54 Renate Tårnes, f. 1989, Ørland 

55 Torfinn Krogstad, f. 1957, Meråker 

56 Ann Elisabeth Hansvold, f. 1971, Holtålen 

57 Stian Brekvassmo f. 1975, Namsskogan 

58 Inga Balstad, f. 1952, Selbu 

59 Jan Kristian Hammernes, f. 1970, Trondheim 

60 Tonje Sandnes, f. 1999, AUF/Verdal

61 Sivert Dombu, f. 1959, Orkland 

62 Gunn Randi Enodd, f. 1967, Midtre-Gauldal 

63 Arnfinn Eriksen, f. 1948, Rindal 

64 Tone-Sofie Stene, f. 1993, Leka 

65 Bjørn Engen, f. 1959, Namsos 

66 Helene Wean, f. 2001, Malvik 

67 Arnt Mickelsen, f. 1958, Røyrvik 

68 Julianne Risvold, f. 1997, Meråker 

69 Håkon Einarsve, f. 2000, AUF/Stjørdal