Harald skjøt fullt hus på heiembane

HØYLANDET: Harald Sagvik Økstad satte alle skuddene midt i blinken da han skjøt på heimebane i Novemberstevnet. Også fem andre skyttere sto for samme prestasjon i stevnet på Høylandet – å skyte 250. Fullt hus ble det ikke på Hans Bakken, mens Nordre Skage-skytteren var med 247 i særklasse i klasse 3-5.

TRAFF PÅ HJEMMEBANE: Harald Sagvik Økstad fra en av seks skyttere som fikk fullt hus på Høylandet. Og Økstad skyter for arrangørlaget. 

NAMDALSAVISA

HØYLANDET: Novemberstevnet 2019, Høylandet SKL, 15-16.11.2019:

Klasse 3-5: 1. Hans Bakken, Nordre Skage 247, 2. Nils J. Johansen, Nesna 243, 3. Audun Risvik, Overhalla 242

V55: 1. Snorre Rolandsen, Kolvereid 250, 2. Else Restad, Kolvereid 245, 3. Are Mareno Skar, Mosjøen 242

Klasse NU: Rikke Ahlin, Overhalla 200, Salomon Solum Bakken, Nordre Skage 243, Sten Åge Bøe, Kolvereid 222, Emma Sofie Sollie Fladvad, Nordre Skage 240, Emma Cathrine Gjersvik, Namsskogan 222, Ida Malene Gjersvik, Namsskogan 243, Sindre Jenssen, Kolvereid 226, Tuva Hansen Kobberød, Nordre Skage 240, Thea Lauten Lian, Overhalla 219, Mari Elise Myrset Aurstad, Overhalla 232, Trym Rørstrand, Kolvereid 240, Camilla Øren, Kolvereid 211, Ingrid Edvardsen Øvergård, Kolvereid 244, Linnea Edvardsen Øvergård, Kolvereid 224.

Klasse R: 1. Snorre Sverkmo Julnes, Namdalseid og Lyngen 249, 2. William Johansen, Kolvereid 247, 3. Even Johannes S. Fladvad, Nordre Skage 246, 4. Thea Sørenmo, Kolvereid 246, 5. Erik Andreas Sollie Fladvad, Nordre Skage 242, 6. Anna Valan, Kolvereid 240, 7. Jon Isach Lidal, Kolvereid 233, 8. Andreas Fiskum, Harran 231

Klasse ER: 1. Harald Sagvik Økstad, Høylandet 250, 2. Maria Valan, Kolvereid 249, 3. Martin Langvik, Kolvereid 245, 4. Hege Marie Rosenvinge, Kolvereid 243

Klasse J: 1. Ingrid Eline Aas, Nordre Skage 250, 2. Elise Solum Bakken, Nordre Skage 248, 3. Edla Fiskum, Harran 244, 4. Marius Edvardsen, Kolvereid 243, 5. Jonas Sørenmo, Kolvereid 242

Klasse NV: 1. Aina Sagvik, Høylandet 249

Klasse V65: 1. Kjell Arne Larsen, Bjørnen 250, 2. Olav Jule, Overhalla 249, 3. Arve Lund, Kolvereid 249, 4. Harald H. Valø, Vikna 249, 5. Trond Hyllnes, Vemundvik 248, 6. Magne Andreas Råum, Meihatten 248, 7. Birger Risvik, Overhalla 248, 8. Lars Otto Okstad, Høylandet 245

Klasse V73: 1. Tor Skomsvold, Vemundvik 250, 2. Trond Brennhaug, Grane 249, 3. Gudmund Røsdal, Mosjøen 249, 4. Harald Elverum, Høylandet 249, 5. Karl Brøndbo, Høylandet 248, 6. Halvor Solum, Nordre Skage 248, 7. Rolf Martin Ness, Lierne 248, 8. Roald Ottesen, Namdalseid og Lyngen 246, 9. Harald Skjelbred, Steinkjer 239, 10. Odd Marius Fladvad, Nordre Skage 237, 11. Bjørn Toresen, Overhalla 229

Klasse 1: 1. Steinar Stokkan, Nordre Skage 249, 2. Jens B Brekk, Vikna 246, 3. Øyvind Lian, Overhalla 246

Klasse 2: 1. Svenn Harald Hovd, Namdalseid og Lyngen 250, 2. Roy Arne Vollan, Namsskogan 249, 3. Liv Kristin Landstad, Namsskogan 246, 4. Daniel Fladvad, Nordre Skage 245, 5. John Arne Edvardsen, Kolvereid 243, 6. Kåre Edvardsen, Kolvereid 242, 7. Anita Eng Kjekshus, Kolvereid 242

Klasse 3: 1. Åse Edny Sklett, Overhalla 236, 2. Eirik Sørgård, Vikna 236, 3. Svenn Hegland, Grong 231

Klasse 4: 1. Nils J. Johansen, Nesna 243, 2. Audun Risvik, Overhalla 242, 3. Bendik Uhlen Stokkan, Nordre Skage 241, 4. Rolf Eldstad, Overhalla 238, 5. Øyvind Abel, Grane 232

Klasse 5: 1. Hans Bakken, Nordre Skage 247, 2. Tor Bertil Risvik, Overhalla 241, 3. Sindre Jule, Overhalla 241