NAMSOS: – Vi fikk melding fra en forbipasserende klokka 08.30 onsdag, hvor det ble meldt om en situasjon mellom to personer i Namsos sentrum. Vi tar nå videre etterforskningsskritt for å kaste lys over hva som har skjedd, sier politiadvokaten til NA.
I varselet til politiet ble det nevnt en kniv – men Noem kan ikke med sikkerhet fastslå at den har noe med situasjonen å gjøre.
– Ja, det ble gjort funn av en kniv. Men vi vet ennå ikke om det skal ha vært truet med kniv, eller framvist en kniv. Vi håper avhørene i dag vil fortelle oss mer om dette, sier hun.
Den mistenkte og fornærmede skal ifølge Noem ha kjennskap til hverandre.
– Vedkommende som er mistenkt i saken er under kriminell lavalder, og barnevernstjenesten er koblet inn. Når det er trusselsituasjoner på offentlig plass, så etterforsker vi selv om det ikke vil bli snakk om straff. Det gjennomføres nå avhør av mistenkte, samt at det i løpet av dagen vil bli gjort avhør av mistenkte, sier Noem.